Pritja e ëmbël është si një udhëtim drejt një destinacioni të ri në jetë.

Një destinacion që të jep ndjesitë më të bukura dhe të ndryshon botëkuptimin.

Festat e 'baby shower' janë një mënyrë për të ruajtur kujtimin e këtij rrugëtimi.

Hyra në zyrën e Class Event dhe aty dëgjoheshin fjalë si: 'myshk, lule, elefant, gjirafë, bar jeshil, ndriçim blu, qirinj etj.'

Ishte faza përgatitore për atë që mund ta cilësojmë si një nga festat baby shower më të bukura deri më sot nga Class Event.

Fjala kryesore që bashkoi çdo detaj dhe i dha kuptim çdo ideje ishte: EDEN.

Eden, që njihet si emërtimi i kopshtit të Adamit dhe Evës, ose parajsës.

Në këtë rast, Eden është edhe emri i bebushit që shumë shpejt do të vi në jetë.

Gjatë bisedës dhe detajeve që përfliteshin në zyrë, mund ta imagjinoje dekorin, por në përfundim, Class Event kalon gjithnjë përtej imagjinatës.

Një ndjesi e bukur, një gjendje paqësore, një emocion të kaplonte, kur ecje drejt vendit që ishte transformuar në një kopsht ëndrrash.

Eden, ka ndjerë çdo emocion pas entuziasmit të mamit, e cila u shfaq tepër e bukur dhe e kombinuar në detaje me kopshtin surprizues.

Kujtime unike që nuk harrohen nga Class Events.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CLASS EVENTS by Alketa Vejsiu (@classav_events)