Aktorja e humorit Rudina Dembacaj dhe partneri i saj, politikani Mark Frroku, kanë marrë bekimin e vetë Papa Françeskut për dashurinë e tyre. 

Në Instagram Rudina ka publikuar bekimin Apostolik nga Papa Françesku.

“Shenjtëria e tij Françesku i jep Bekimin e tij të përzemërt Apostolik Mark Frrokut dhe familjes së tij.”-shkruhet në bekimin e tij.