DASHI

Ekziston një potencial që do të marrë vëmendjen tuaj në korrik. Megjithatë, mos lejoni që pasioni t'ju pushtojë. Argëtohuni me përgjegjësi dhe shmangni sjelljen e pamatur, përndryshe do të detyroheni të përballeni me pasoja gjatë retrogradit të Marsit më 6 dhjetor.

Presionet do të rriten këtë vjeshtë nëse keni një lidhje. Ju mund të mos ndiheni të vlerësuar nga partneri, ose mund të kuptoni se keni humbur ndjenjën tuaj të individualitetit. Reflektoni se si mund t'i sillni një jetë të re marrëdhënies suaj që lë hapësirë për më shumë liri.

DEMI

Lërini zakonet tuaja në 2023-in dhe filloni një vit të ri. Jepini përparësi zhvillimit të përputhshmërisë mendore dhe emocionale, në vend që të kërkoni njerëz për t'u shëruar dhe rregulluar. Kur Mërkuri dhe Afërdita bashkojnë forcat në Virgjëreshën diskrete më 5 gusht, kënaquni duke njohur dikë pa u nxituar derisa të jeni të sigurt se ka elementin X.

Një dritare mundësie për të thelluar marrëdhëniet tuaja më intime qëndron midis 22 shtatorit dhe 17 tetorit, kur Afërdita kalon tranzitin e Akrepit joshës. Mos kini frikë nga dëshirat tuaja në rritje për të çuar gjendjen në nivelin tjetër. Sa më shumë ta lejoni veten të jeni 'të pambrojtur', aq më të afërt do të bëheni ju dhe partneri juaj.

BINJAKET

Një ndarje e hershme gjatë sezonit të eklipsit mars-prill do t'ju bëjë të ndiheni më të lehtësuar sesa të zhgënjyer. Do të tërhiqni lehtësisht dikë të ri, veçanërisht me Venusin dhe Diellin në shenjën tuaj të zodiakut më 4 qershor.

Eklipsi diellor që ndryshon lojën në Peshore më 2 tetor sjell një fillim të ri të frytshëm për jetën tuaj të dashurisë. Besoni që fati është në anën tuaj ndërsa ecni drejt ëndrrave tuaja. 

Gaforrja

Jini transparent në lidhje me ndjenjat tuaja përpara se të rëndoheni. Lidhja me dikë që nuk kupton emocionet tuaja do t'ju lëndojë në planin afatgjatë. Takimet  pasionante do të jenë jetëshkurtër, pasi hëna e plotë në Akrep do të ndërpresë lidhjet që keni krijuar shumë shpejt më 23 prill.

Nëse marrëdhënia juaj i mbijetoi retrogradit të fundit të Mërkurit të vitit 2023 dhe po e thërrisni vitin e ri me dashurinë e jetës suaj, urime! Ndërtoni një vizion dhe qëllim më të madh me partnerin tuaj. Kushtojini vëmendje të ardhurave dhe kursimeve tuaja të përbashkëta; paratë mund të jenë burimi i debateve nga 2 maji deri më 11 tetor gjatë retrogradit destabilizues të Plutonit.

Luani

Takimet janë në krye të mendjes suaj në 2024, megjithëse mund të pendoheni që i keni lënë njerëzit e gabuar pranë jush nga 29 qershori deri më 15 nëntor. Mos krijoni mure emocionale. Vendosni kufij të fortë që ju lejojnë të shfrytëzoni një shans për dashurinë duke mbrojtur zemrën tuaj nga njerëzit.

Nëse keni një takim në ditën e Shën Valentinit, lidhja emocionuese e Venusit, Marsit dhe Plutonit do t'ju pushtojë nga dëshira dhe do t'ju lërë të dëshironi më shumë. Dashuria mund t'ju shtyjë të veproni në mënyra dramatike, obsesive dhe madje edhe posesive. Nga 25 nëntori deri më 15 dhjetor, kaloni Mërkurin në mënyrë retrograde duke reflektuar mbi ndjenjat që kanë kaluar kufirin.

Virgjëresha

Pasi keni eksploruar opsionet tuaja dhe keni zhvilluar një kuptim më të mirë të nevojave tuaja, më në fund jeni gati për të marrë dashurinë që meritoni në 2024. Kushtojini vëmendje kë takoni më 28 janar; një lidhje e bukur dhe shpirtërore midis Venusit dhe Jupiterit mund të sjellë mundësi magnetike për të manifestuar shpirtin tuaj binjak. Nga 30 Prilli deri në 15 Maj, shmangni nxitimin për të krijuar angazhime financiare me partnerin tuaj që mund të shkaktojnë presione shtesë në jetën tuaj.

Nëse doni të forconi marrëdhëniet, kaloni më shumë kohë për të njohur të dashurin tuaj nëpërmjet familjes së tyre. Por, kini parasysh se rritja në karrierën tuaj dhe vëmendja e shtuar nga të tjerët mund të krijojë probleme themelore me xhelozinë.

Peshorja

Afërdita, Marsi dhe Plutoni janë duke u rreshtuar në Ujor për të aktivizuar jetën tuaj seksuale në shkurt. Përgatituni për një lidhje intensive me dikë që di vetëm çfarë të bëjë. Ndërsa marrëdhëniet tuaja të dashurisë bëhen më të pasionuara dhe ekstreme, jini të kujdesshëm me luhatjet intensive të flirteve përsëri.

Vendosja e vetes në radhë të parë do të shkaktojë një ndryshim dramatik të energjisë në marrëdhënie. Kushtojini vëmendje mënyrës se si njerëzit sillen kur filloni të tërhiqeni. A ndalojnë së dërguari mesazhe? A presin që ju të planifikoni takimin tjetër? Mërkuri dhe Plutoni në retrogradë do t'ju shtyjnë të adresoni çekuilibrat në marrëdhëniet tuaja. Jini të sigurt për atë që meritoni.

Akrepi

Një romancë e ëmbël që duket shumë e mirë për të qenë e vërtetë do të lulëzojë ndërsa Venusi bashkohet me Neptunin te Peshqit më 3 Prill. Mbani intuitën tuaj të mprehtë pa dyshime të pabaza. Ju meritoni të jeni të mbushur me dashuri. Ndryshimi i dinamikës së marrëdhënieve nga maji në shtator do t'ju shtyjë të rishikoni gatishmërinë tuaj për t'i çuar gjërat në një nivel tjetër.

Nëse jeni në një lidhje, ky vit mund të krijojë një pykë mes jush. Është më mirë të lini njerëzit e tjerë jashtë konfuzionit tuaj. Mos lejoni që familja dhe miqtë tuaj t'ju bëjnë presion për të vendosur.

Shigjetari

Shigjetari, jepni përparësi shërimit të pasigurive që kanë krijuar pengesa në jetën tuaj romantike. Jini të sjellshëm me veten ndërsa kultivoni dashurinë për veten dhe rilidheni me trupin dhe dëshirat tuaja. Pas hënës së plotë në Dashi më 17 tetor, do të shihni ndikimin e jashtëzakonshëm që kjo ka pasur për t'i sjellë më shumë kënaqësi dashurisë dhe seksit.

Ndërsa rizbuloni se kush jeni dhe hyni në një fazë të re, marrëdhëniet tuaja duhet të evoluojnë me ju. Sa më shumë besim të krijoni me partnerin tuaj përmes komunikimit efektiv, aq më magjike do të ndihet marrëdhënia juaj në fund të vitit. 

Bricjapi

Ndryshimet më dramatike në jetën tuaj të dashurisë do të ndodhin në fillim të pranverës, ndërsa Urani nxit ndryshime tronditëse pozitive. Kushtojini vëmendje zhvillimeve romantike nga 18 maji deri më 23 maj. Një ngërç i vogël ose përplasje e shpejtë mund të zhvillohet në një lidhje shumë më të thellë dhe afatgjatë.

Këtë verë, mos lejoni që idetë tuaja fikse të kufizojnë pritshmëritë rreth dashurisë dhe takimeve. Lëreni partnerin në botën tuaj të brendshme dhe lëreni veten të jeni të ndjeshëm dhe të prekshëm. Ndaloni përpjekjen për të mbajtur gjithçka vetë dhe lejoni partnerin  të kujdeset për ju.

Ujori

Bëhuni gati për të luajtur në fushë! 25 maji sjellë kuriozitet, eksperimente dhe shumë të qeshura në lidhje dhe jetën tuaj seksuale. Argëtohuni gjatë procesit të njohjes së njerëzve të rinj. Bëni shumë pyetje dhe eksploroni lirisht interesat tuaja romantike dhe seksualitetin.

Nëse jeni në një lidhje në qershor, mund të kuptoni se nuk po merrni atë që ju nevojitet për t'u ndjerë thellësisht i përmbushur. Jini më të qëllimshëm kur komunikoni ndjenjat dhe nevojat tuaja dhe përgatituni për retrogradën e Marsit më 6 dhjetor. Energjia përulëse e kësaj kthese të pasme ju nxit të mendoni nëse marrëdhënia juaj është bërë e gjitha për t'u treguar.

Peshqit

Dashuria nuk është fusha kryesore e fokusit për ju në vitin 2024, por do të mësoni të mos lejoni që mungesa e zhvillimeve të rëndësishme në takimet dhe jetën tuaj seksuale të ndikojë në vetëvlerësimin tuaj. Qershori është muaji më premtues për takime. Planifikoni një darkë romantike më 17 qershor, por jini të kujdesshëm në ndarjen e përvojave intime me njerëz që nuk janë të interesuar për bisedat me jastëk.

Nëse tashmë jeni në një acarimet mund të shfaqen këtë verë kur Mërkuri të shkojë retrograde nga 5 gushti deri më 28 gusht. Mendoni nëse po përpiqeni të rregulloni ose përmirësoni tjetrin, pavarësisht rehatisë së tyre për të qenë ata që janë. Jini të sjellshëm, më pak ??kritikë dhe të sinqertë.