Dua Lipa hipi në trenin e 'Birkin' në fund të vitit të kaluar dhe nuk ka ndërmend të zbresë. Mbrëmjen e kaluar, sensacioni i pop-it e çoi look-un e saj në një tjetër nivel duke kombinuar një çantë Hermès me një palë uggs kafe.

Pas një paraqitjeje në 'Late Night' me Seth Meyers, Dua u pa në New York me një look monochrome, që kishte të bënte me detajet. Ylli kishte veshur tuta sportive të zeza të gjera dhe një hoodie me një xhaketë lëkure oversize. Një shall portokalli i shtoi pamjes ngjyrë. Megjithatë, fokusi ynë ishte te çanta e saj e personalizuar Hermès dhe Uggs-at.

Le të fillojmë me çantën e lëkurës së saj të zezë Birkin, e cila është bërë një element kryesor i stilit të saj nga vjeshta e 2023. Dua e dekoroi çantën me një sërë zinxhirësh, etiketa të ndryshme dhe shtoi një shall të kuq dhe blu.

Dua donte të ishte komode, dhe ndaj kishte veshur edhe një palë Uggs, Tasman të zbukuruara me një figurash të stilit të viteve 2000: Një shenjë paqeje, një simbol Yin dhe Yang, një ngjitëse nga marka e skateboard Palace.

Pamja është plotësisht në përputhje me atë që ne kemi pritur nga Dua muajt e fundit. Ylli i është nënshtruar paksa një transformimi të stilit, duke zëvendësuar dashurinë e saj për pëlhurën e pastër me stile më ekstravagante dhe më të zhveshura - veshje oversize, çanta Hermès dhe Uggs.

Jane Birkin, ideatorja e çantës së famshme, gjithmonë ka deklaruar se Birkin duhet të vishet - kështu që Dua i përshtatet mirë filozofisë së saj. Gjithnjë e më shumë personazhe të famshëm po dekorojnë çantat e tyre kohët e fundit, duke u futur në trendin e hershëm të modeleve me gjithçka, nga etiketat e personalizuara deri te fjongot dhe dantella.