Julia Roberts, e përjetshmja 'girl next door', e ëmbla e Amerikës me buzëqeshjen e saj verbuese dhe sytë e ëmbël. Aktorja e Hollywood, e cila vjeshtën e kaluar mbushi 56 vjeç, duket shumë mirë në moshën e saj: lëkura e fytyrës është ende e lëmuar dhe kompakte, rrudhat e saj janë në minimum, çehrja e saj rrezatuese. Por cili është sekreti i saj kundër plakjes? Këtë e ka zbuluar vetë Julia Roberts gjatë një interviste të publikuar nga 'British Vogue'. Paralajmërim: përgjigja nuk ka të bëjë me kujdesin e lëkurës dhe prekjet estetike.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Julia Roberts (@juliaroberts)

Realizimi i intervistës për revistën britanike është bërë nga askush tjetër veç Richard Curtis, regjisori i filmit kult 'Nothing Hill', në të cilin Julia Roberts luajti së bashku me Hugh Grant. Pyetjes: “Si dukesh gjithmonë njësoj?”, aktorja amerikane i është përgjigjur fillimisht me një shaka, duke thënë me shaka se ka futur kokën në një kavanoz turshi për të mbajtur lëkurën të paprekur.

Më pas zbuloi të vërtetën për pamjen e saj të freskët dhe rrezatuese, pavarësisht viteve që kalojën: "Kam trashëguar gjene të shkëlqyera nga të dy prindërit e mi. Dhe pastaj kam një jetë që më mbush, si dhe një bashkëshort të mirë që më do dhe kujdeset për mua në një mënyrë që më bën të ndihem thellësisht e lumtur”.

Ne dyshojmë se pas lëkurës së bukur të aktores së Pretty Woman ka edhe produkte të shkëlqyera për kujdesin e lëkurës. Por dashuria dhe gjenet janë kryesisht përgjegjëse për fytyrën e saj të përjetshme vajzërore.