"Si jeni Fedez ?" Kjo është pyetja me të cilën korrespondenti i Pomeriggio Cinque filloi një bisedë të shkurtër me Federico Lucia, e para publike pas përhapjes së lajmit për një ndarje me Chiara Ferragni. Reperi u përgjua rrugës në Milano, nën shtëpinë e një miku të tij, por jo në City Life, ku ndodhet penthouse-i i familjes, nga e cila ai vetë u largua të dielën e kaluar.

“Mirë, po ti?”, reagimi i këngëtarit, dukshëm i tensionuar.

Pastaj, vjen pyetja e shumëpritur. “A është e vërtetë kjo histori?”.

"Mendon?" Përgjigja e Fedez . “A është një inskenim?”, pyetja e gazetarit të Mediaset. "A mendoni se është një lojë?", përgjigja e thatë. “Unë nuk luaj në lëkurën e fëmijëve të mi: ata janë prioriteti i jetës sime. Por unë nuk do të vij t'ju them se çfarë ndodh, nuk më interesojnë llafet e njerëzve”, shtoi ai. “Kushdo mund të flasë çfarë të dojë, unë kam prioritete të tjera dhe prioritet janë fëmijët e mi. E pranoj faktin që njerëzit bëjnë supozime sepse jam personazh publik, por nuk mund të përgjigjem”, përsëriti ai.

Fedez më pas konfirmoi se do të jetë i pranishëm në sfilatën e Donatella Versace të planifikuar për këtë mbrëmje në Javën e Modës. “Ajo është një shoqja ime shumë e mirë dhe ajo është shumë e afërt me mua tani”, ka shpjeguar ai.