Chiara Ferragni vazhdon ta gjejë veten me dëshirë ose jo në qendër të lajmeve rozë. Pasi intervista e saj e gjatë u botua në 'Corriere della Sera' të shtunën, në të cilën ajo preku çështje të ndryshme që e shqetësojnë, nga rasti 'Balocco' që shpërtheu si një bombë e vërtetë në dhjetor e deri te kriza martesore me Fedez, Chiara Ferragni vazhdon të gjejë ngushëllim në dashurinë e miqve të vjetër.

Në një nga postimet e saj më të fundit në Instagram, Chiara ndau një foto të bërë brenda mureve të mega penthouse të saj në City Life, Milano, në krahët e Angelo Tropea, mikut të saj prej kohësh, që nga fillimet e blogut 'The Blonde Salad'.

Edhe pse prej disa vitesh nuk është më pjesë e ekipit të punës së Chiara Ferragni-t dhe është zhvendosur në Romë, Angelo Tropea ka mbetur në marrëdhënie shumë të ngushta me të. "Zoti i bekoftë miqtë më të mirë që vijnë tek ju kur keni nevojë për dashurinë e tyre për t'u shëruar", shkruan Chiara Ferragni, duke falënderuar shokun e saj.