Princ Harry, i cili u martua me Meghan Markle në vitin 2018, tregoi në vitin 2023 përvojën e tij të parë seksuale rreth moshës 17-vjeçare, duke e quajtur një ‘kujtim jo për t’u krenuar’.

Ajo pëlqente kuajt dhe më trajtoi me kujdes, duke më lënë të shprehja veten, - kujton Harry. – Pasi kalëruam, më dërgoi në fushë, për t’u qetësuar. Shumë gjëra në lidhje me të ishin të gabuara. Ndodhi në një fushë me bar prapa një pijetoreje.

Mbi një vit pasi Princ Harry detajoi humbjen e virgjërisë së tij me një ‘grua më të madhe në moshë’, Elizabeth mohoi se ishte ajo gruaja në fjalë, pavarësisht thashethemeve që pretendonin të kundërtën.

E ftuar në emisionin ‘Watch What Happes Live!’, në episodin e 3 prillit, Elizabeth i tha Andy Cohen-it:

Ai tha: ajo ishte angleze. Ajo ishte më e madhe se unë. Ishte në Gloucestershire. Dhe ata thanë: Ah, është Elizabetha! Ishte qesharake!

Gjithashtu, 58-vjeçarja shtoi se nuk e kishte takuar kurrë Harry-n, tani 39 vjeç. 

Është si të thuash: Ai është i pashëm. Ai është amerikan. Oh, është Andy Cohen! - shtoi ajo.