Pesëdhjetë vjet, nga të cilat njëzet e pesë dashuri të jetuara me bashkëshortin e saj David Beckham: babai i katër fëmijëve të saj (Brooklyn, Romeo, Cruz dhe Harper). Victoria Beckham feston pikën e saj të kthesës si një ikonë e ‘Spice Girls’, ikonë e modës dhe stiliste e mirënjohur e markës me emrin e saj të themeluar në vitin 2008. Që nga viti 2019, ajo ka nisur gjithashtu një linjë të suksesshme bukurie. Ne kishim konstatuar se ajo ishte një mbretëreshë që në vitet 1990, kur ajo u dallua në mesin e ‘Fab 5’ me stilin e saj, duke fituar kështu pseudonimin "Posh Spice". Më e madhja nga tre fëmijët e një parukiereje dhe një inxhinieri elektrik që e shoqëroi në shkollën e mesme Cheshunt në Rolls-Royce, Victoria Caroline Adams lindi më 17 prill 1974 në Spitalin Princess Alexandra në Harlow, Essex, Angli.

Ajo vendos që në moshën 8-vjeçare të bëhet yll, e mahnitur nga talenti i Irene Cara në ‘Fame’, që e pa për herë të parë në kinema me nënën e saj. Kështu, ajo hodhi hapat e saj të parë në botën e argëtimit si balerinë, duke studiuar kërcimin që në moshë të vogël. Ajo ndoqi ‘Laine Theatre Arts’ në Epsom, Surrey, përpara se të shfaqej në një reklame të botuar nga gazeta angleze ‘The Stage’, së bashku me shoqen e saj Emma Bunton. Pjesa tjetër është histori.

Sot duam të sjellim 10 gjëra që ndoshta nuk i dini për të: nga i dashuri i saj përpara se të njihej me ish-yllin e futbollit, te plani B nëse nuk do të ishte bërë e famshme, deri tek blerja e saj e parë e madhe e modës.

1. Atelieja e saj e parë ishte tualeti i shkollës së mesme

Ish-Posh Spice “personalizoi” uniformën e shkollës në tualetet e shkollës së mesme St. Mary në Cheshunt gjatë drekës.

2. Ajo nuk e zgjodhi vetë pseudonimin e saj ‘Spice Girl’

Victoria nuk do të heqë kurrë qafe pseudonimin ‘Posh Spice’ që iu dha në vitin 1996 gjatë një drekë me Peter Loraine, redaktorin e The Pops Magazine.

3. Plani B, nëse ajo nuk do të ishte bërë yll, do merrte pjesë në muzikalët e ‘West End of London’

Duke lënë mënjanë Spice Girls, VB tani është një ikonë e suksesshme e stilit dhe dizajnere e modës. Por nëse ajo nuk do të kishte arritur në majë të botës, ajo do të kishte marrë pjesë në audicionet për të luajtur në muzikalë në ‘West End’ të Londrës.

4.Ajo ka punuar si shitëse në dyqan para se të bëhej e famshme

Para se të bëhej një yll i popit, Victoria pozoi si fotomodele për Daily Mirror dhe punoi si asistente shitjesh në sportelin e parfumeve në një dyqan.

5. Dasma e saj me David Beckham është krahasuar me një martesë mbretërore

4 korrik 1999, në Kështjellën Luttrellstown në Irlandë, zonja Beckham u ngjit në altar për t'u martuar me beqarin e artë dhe yllin e Manchester United. Ajo mbante një xhevahir diamanti 18 karatësh, krijuar nga stilisti Slim Barrett. Kurora e artë shkëlqente me diamante me 437 pika. Vlera e saj ishte 500,000 £.

6. Para Davidit pati një lidhje dashurie 6-vjeçare me një elektricist

Nga mosha 14-vjeçare deri në moshën 20-vjeçare, Victoria ishte e fejuar me një elektricist të quajtur Mark Wood. Ai i kërkoi asaj të martohej me të në 1994, por Vic u nda nga ai pak para se të bashkohej me Spice.

7. Ajo bëri një audicion për “Tomb Raider” në rolin e Lara Croft

A mund ta imagjinonit ndonjëherë në rolin e Lara Croft? Në agimin e mijëvjeçarit të ri, VB u propozua për rolin kryesor në Tomb Raider, por Angelina Jolie u zgjodh në fund.

8.  Blerja e parë e madhe e modës

Me rrogën e saj të parë si Spice Girl, Victoria bleu një palë sandale të bardha Patrick Cox.

9. Ajo ka ngrënë të njëjtin vakt çdo ditë për 25 vjet: peshk të pjekur në skarë dhe perime në avull

Victoria ndjek një dietë shumë strikte. Për 25 vjet, domethënë që kur u bë zonja Beckham, ajo ka ngrënë gjithmonë të njëjtën pjatë për darkë: peshk të pjekur në skarë dhe perime në avull.

10. Që nga viti 1998, David i ka dhuruar 15 unaza fejese: Një në çdo vit e gjysmë të marrëdhënies.

David Beckham pëlqen ta mbushë gruan e tij me bizhuteri përrallore. Që kur i propozoi asaj në vitin 1998, Vic ka mbledhur 15 unaza të ndryshme fejese si shenjë dashurie. Një në çdo vit e gjysmë të marrëdhënies.