Dashuria ime për Zendaya dhe Tom Holland si çift nisi kur mësova se ylli i 'Challengers' ishte disa centimetra më e gjatë se i dashuri i saj. Zoti më ndihmoftë, unë i dua shumë djemtë e shkurtër, dhe veçanërisht dua një djalë të shkurtër që nuk është shumë i pasigurt për të ecur në tapetin e kuq me zonjën e tij të gjatë, aq sa ia kalon atij me gjatësi me taka.

Eventet nuk janë i vetmi vend ku Zendaya dhe Hollanda janë të vëzhguar, megjithatë; Aktorja 27-vjeçare zbuloi në kopertinën e saj më të fundit të Vogue se ajo dhe Holland ishin të dekurajuar për të vizituar Muzeun e Luvrit në 2022, por gjithsesi shkuan, kamerat qofshin të mallkuar. "Në fakt ishte shkëlqyeshëm," i tha Zendaya gazetares së Vogue, Marley Marius, për përvojën e saj në Luvër, duke shtuar: "Ti thjesht mësohesh me faktin se, Oh, unë jam gjithashtu një nga këto vepra arti do t'i bësh një foto. Thjesht duhet të jem plotësisht dakord me këtë dhe të jetoj jetën time.” Më fikson Zendaya kur thotë se ajo është arti i vërtetë, jo Mona Lisa (hej, jam dakord!), dhe jam edhe më e fiksuar me faktin se ajo dhe Hollanda guxojnë të sfidojnë paparacët për kulturën.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Zendaya (@zendaya)

Dy aktorët, të cilët kanë luajtur në tre filma të 'Spider-Man', kanë një histori mjaft epike të marrëdhënies së tyre, një histori që të kujton dashurinë e ndaluar midis Princeshës Margaret dhe kapitenit Peter Townsend. (Më falni, unë kam rishikuar The Crown.) Producentja Amy Pascal i paralajmëroi ata të mos dilnin publikisht, duke thënë për 'New York Times', “Unë i mora Tomin dhe Zendaya-n mënjanë, veçmas, kur i morëm në kast për herë të parë dhe u u thashë: 'Mos e bëni - thjesht mos. Mundohuni të mos e bëni.” Zonjë, e di që keni bërë shumë komedi-romantike, por a keni parë ndonjëherë ndonjë prej tyre? A nuk e dini se nuk ka asgjë më të nxehtë sesa t'u thuash dy njerëzve se nuk mund të përfshihen emocionalisht?

Në vitet që pasuan, Holland dhe Zendaya nuk janë shmangur kurrë nga shprehja e kujdesit dhe respektit të thellë që kanë për njëri-tjetrin. “Ajo është një nga njerëzit më të jashtëzakonshëm që kam takuar ndonjëherë. Dhe unë e dua pafund.” tha Holland për Zendaya në premierën e 'Spider-Man: No Way Home', dhe a është vapë, apo kam temperaturë unë? Gjithsesi! Nuk ka rëndësi. 

Një video e Holland që qetëson Zendaya në një moment ankthi duke kapur gjurin e saj teksa ajo tundte këmbën gjatë një interviste është bërë gjithashtu virale, për arsye të mirë; në fund të fundit, a nuk duam të gjithë ne thjesht që dikush të na ndihmojë mos të stresohemi?

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Heartwarming & Meme Posts (@heartwarmingsurprises)

Ky mbret i shkurtër dhe kjo mbretëreshë shtatlartë meritojnë dashurinë e gjithë botës, dhe shpresojmë të kenë shumë premiera filmash dhe intervista të përbashkëta dhe blerje në supermarket në të ardhmen e tyre.

Nga Vogue, përktheu Revista Class