Sean "Diddy" Combs ka thyer heshtjen pas një video të tmerrshme nga 2016 që tregonte duke dhunuar të dashurën e atëhershme Cassie.

Reperi reagoi dy ditë pasi video u publikuanga CNN dhe pasi zyra e Prokurorit të Qarkut të Los Angeles njoftoi se nuk do të ishte në gjendje të ngrinte akuza kundër tij për incidentin e supozuar për shkak të statutit të kufizimeve të Kalifornisë. 

“Është shumë e vështirë të reflektosh për momentet më të errëta në jetën tënde, por ndonjëherë duhet ta bësh këtë”, tha Combs në një video të shpërndarë në Instagram. "Isha i mërzitur. Unë arrita në fund. Por nuk kërkoj justifikime. Sjellja ime në atë video është e pafalshme. Unë marr përgjegjësinë e plotë për veprimet e mia në atë video."

54-vjeçari vazhdoi: "Ndjeva neveri atëherë kur e bëra. Ndjej neveritur tani. Shkova dhe kërkova ndihmë profesionale. Më duhej të shkoja në terapi, të shkoja në rehabilitim. Duhej t'i kërkoja Zotit mëshirën e tij. Më vjen keq, por unë jam i përkushtuar të jem një njeri më i mirë çdo ditë."

Combs nuk e përmendi Cassie-n, e njohur gjithashtu si Cassie Ventura, me të cilën ishte në lidhje për rreth një dekadë deri në ndarjen e tyre në 2018.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by LOVE (@diddy)