Gjermani, 5 Qershor 2024 — Kombëtarja shqiptare e futbollit mbërriti në 4 qershor në Gjermani si skuadra e parë që prekte tokën gjermane për EURO 2024. Ekipi kuqezi, i cili synon të bëjë një paraqitje të denjë në këtë turne madhor, është pritur me entuziazëm dhe optimizëm.

Ditë E Veçantë Pushimi Dhe Argëtimi
Dje, trajneri i Kombëtares, Silvinjo, kishte caktuar një ditë pushimi për ekipin në kompleksin sportiv Kaiserau. Futbollistët dhe stafi patën mundësinë të relaksoheshin dhe të kalonin një ditë të mbushur me aktivitete argëtuese. Në kompleks, ata u përfshinë në lojëra të ndryshme dhe përjetuan një atmosferë të ngrohtë dhe pozitive.

Në një video të publikuar në faqen zyrtare të Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), shihet ndihmësi i trajnerit, Zabaleta, duke përgatitur ushqimin në një zgarë, duke pjekur mish për të gjithë ekipin. Ambienti i qeshur dhe i relaksuar është një tregues i mirë për gjendjen shpirtërore të ekipit para përgatitjeve intensive që i presin për ndeshjet në Europian.

Festimi I Ditëlindjes Së Anëtarit Të Stafit
Gjatë ditës së djeshme, ekipi kuqezi pati gjithashtu një arsye të veçantë për të festuar. Një nga anëtarët e stafit kishte ditëlindjen dhe ky moment u shfrytëzua për të krijuar një atmosferë më të ngrohtë dhe të bashkuar në ekip. 

Përgatitjet Për Ndeshjen e Parë Në Europian
Pas një dite relaksi dhe argëtimi, sot ekipi është rikthyer në përgatitje serioze. Kombëtarja do të zhvillojë dy seanca stërvitore të mirëfillta, një në orën 11:00 dhe tjetrën në orën 17:00. Këto seanca janë kritike për përgatitjen e ekipit për ndeshjen e parë në EURO 2024, ku ata do të përballen me skuadrën kampione në fuqi të Europës.

Shpresa Dhe Përkushtimi Për Një Paraqitje Të Denjë
Me mbështetjen e tifozëve dhe përkushtimin e lojtarëve dhe stafit, Kombëtarja shqiptare shpreson të bëjë një paraqitje të denjë dhe të lërë një gjurmë në Kampionatin Europian të Futbollit. Shqipëria ka treguar potencial të madh dhe dëshirë për të përfaqësuar vendin me nder në këtë turne të rëndësishëm.

Të gjithë sytë janë drejt Gjermanisë, ku ekipet më të mira të Europës do të përballen për titullin kampion dhe Shqipëria është gati të tregojë fuqinë dhe përkushtimin e saj.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FSHF (@fshforg)