Pas një udhëtimi të gjatë dhe plot sfida në "Ferma VIP", Dijonis Biba ka dalë triumfues në finalen përballë Florian Agalliut. Sfida finale e përballi Dijonisin me Florianin në një televotim , ku publiku e shpalli Dijonis fituesin e këtij sezoni të parë të 'Ferma VIP'. Ky moment kulminant u prit me entuziazëm të madh nga fansat dhe ndjekësit e spektaklit, të cilët vërshuan në rrjetet sociale me urime dhe mesazhe për Dijonisin.

Fansat, miq, dhe ish-fermerë të Ferma VIP nuk vonuan të shprehin gëzimin e tyre për fitoren e tij. Ndër urimet e shumta, një koment i veçantë tërhoqi vëmendjen e publikut. Nëna e Çiljetës, një nga konkurrentet më të forta të këtij sezoni, la një mesazh urimi për Dijonisin. "Urime Dijonis", shkroi ajo.

Duhet ta pranojmë komente të tilla mungojnë në reality-showt shqiptare.