Bianca Censori është kthyer së fundmi në një nga personazhet e famshëm më të fotografuar. Australiania shpesh merr vëmendje së bashku me bashkëshortin e saj, Kanye West, për shkak të paraqitjeve të saj të jashtëzakonshme. Megjithatë, shumë për jetën e saj mbetet një mister.

Pas martesës së Kanye West me Kim Kardashian dhe romancave të mëvonshme, ai u martua me Bianca Censori më shumë se një vit më parë në një ceremoni sekrete në Utah.

Resorti luksoz Amangiri, ku qëndrimet kushtojnë nga 3500 deri në 6500 dollarë për natë, thuhet se realizoi dasmën dhe muajin e mjaltit. Megjithatë, TMZ raportoi se çifti nuk janë martuar ligjërisht.

Bianca Censori iu bashkua Yeezy në nëntor 2020 dhe aktualisht shërben si Drejtoreshë e Departamentit të Arkitekturës. Ajo ka një diplomë Bachelor dhe Master në Arkitekturë nga Universiteti i Melburnit.

Përpara Yeezy, ajo ka internuar në DP Toscano Architects dhe ka punuar si konsulente dizajni në Kelektiv. Në vitin 2013, ajo themeloi Nylons Jewelry, por u zhvendos përsëri në arkitekturë pasi biznesi pushoi së funksionuari në 2017.

Mosha e saktë e Censorit nuk dihet, por ajo besohet të jetë rreth 28 ose 29. E lindur dhe e rritur në Melburn, ajo ka shprehur një pasion të përjetshëm për botën krijuese, veçanërisht arkitekturën, të cilën ajo e përshkruan si "bashkimi i artit dhe pragmatikës".

Bianca Censori ka hequr dorë nga rrjetet sociale që kur lidhja e saj me Kanye West u bë publike.

Ajo çaktivizoi llogarinë e saj në Instagram, e cila kishte afro 17 mijë ndjekës dhe nuk ka asnjë llogari tjetër në rrjetet sociale.

Dihet pak për jetën dhe familjen e Censorit. Babai i saj, Elia 'Leo' Censori, u burgos për posedim heroine dhe armë zjarri.

Xhaxhai i saj, Eris Censori, ishte një figurë famëkeqe i krahasuar me Al Capone në Melburn, i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasje dhe i burgosur për trafik heroine.

Nëna e Biankës, Alexandra, mban një profil të ulët, ndërsa motrat e saj, Alyssia dhe Angelina, ndajnë një lidhje të ngushtë me të.