Nëse ende nuk keni vendosur se do t’i kaloni pushimet e verës, Portonovi është resorti luksoz në zemër të gjirit Boka, i cili do të kalojë çdo pritshmëri tuajën. Stafi i Portonovit dhe Azmont Investments kanë përdorur këto dy vite për të përmbyllur fazën e parë të projektit. Këtë verë, mund të themi se Portonovi do të shkëlqejë nën dritat e suksesit për të gjithë ata që vendosin ta vizitojnë apo të bëjnë tyren një nga shtëpitë përrallore pranë brigjeve të detit.

Fillimi i sezonit premton muaj plot me entuziazëm, me shumicën e rezidencave të rezervuara që tani dhe me kalendarin e eventeve të mbushur deri në fund të shtatorit. Mund të surprizoheni me gjithçka, nga koncertet apo galeritë e artit, tek sfilatat e modës, karnevalet, kompeticionet sportive apo netët e filmit. Të gjitha këto evente do të sigurojnë që gjallëria e Mesdheut të ndjehet në të gjithë Gjirin Boka.

Veçantia e këtij viti është dhe klubin më të ri të jahteve Portonovi Yacht Club, i cili do të tërheqë të gjithë të apasionuarit, si dhe ata që duan të përjetojnë aventurat detare. Personat që ndjekin sportin e lundrimit, do të mund të shijojnë organizime të ndryshme që ky klub do të përgatisë. Ndërsa anëtarët e klubit, si ata të paketës Standard dhe ata Premium, do të gëzojnë disa benefite edhe më speciale.

Këtë verë, bashkë me hapjen e madhe, Portonovi Yacht Club do organizoi dy kompeticione kanotazhi; regata ndërkombëtare EST105 mes Barit dhe Herceg Novit në 26-28 maji, dhe konkursi i përvitshëm i garave me varka “Boka Bay Islands” në 10-12 qershor. Të dy kompeticionet tërhoqën një numër të lartë vizitorësh të cilët shijuan magjinë që dhuruan anijet konkurente. E më pas atmosfera u pasurua me koncertet dhe programin artistik në sheshin kryesor të Portonovit gjatë të dy ditëve.

Tapasake Portonovi, perla e resortit, këtë verë do të jetë qendra e muzikës cilësore. I përzgjedhur shumë herë si një nga klubet verore më të mirë në të gjithë botën, me restorantin elitar që ju fton të provoni kuzhinën e veçantë japoneze dhe pijet me kombinimet më të shijshme, Tapasake do të mirëpresë në skenën e tij gjigandët e muzikës si Mahmut Orhan, Mark Knight, Hugel, Burak Yeter, Sara Jo, Zoe Kida, Nika Turkovic, Angellina dhe shumë të tjerë në muajt e verës.

Për këtë sezon, Portonovi ka në mendje të gjitha moshat dhe preferencat e vizitorëve të tij. Përmes një program të detajuar ku do të përfshihen degustimi i verërave nga vreshtat e qytetit bregdetar, klasa joge gjatë perëndimit për t’i dhuruar magjinë e ngjyrave dhe qetësisë çlodhëse, kampionate shahu, karnavalet ndërkombëtare, netët e filmit apo tingujt e Mesdheut, një set me muzikë tradicionale, Portonovi ju mbush me eksperienca ndryshe çdo ditë.

Të gjitha këto evente do të publikohen në faqen zyrtare të Portonovit dhe në mediat sociale.

Nëse po mendoni që pushimet t’i kaloni në apartamentet fantastike apo vilat private të rrethuara nga bukuria e gjirit Boka, apo mendoni që të bëni tuajën një shtëpi pranë detit, Portonovi është zgjidhja e duhur. Zona reszidenciale e ideuar vetëm për vilat e arreduara me shije elegante dhe të pasuruar me pajisjet e teknologjisë më të fundit, ju ofron gjithçka ju duhet për pushime plot qetësi. Për më tepër, afërsia me breigjet e gjirit Boka, kopshtet private dhe pishinat, u mundësojnë vizitorëve të gjithë eksperiencën që duhet të përjetojnë gjatë qëndrimit në një parajsë të tillë Mesdhetare.

Për më shumë informacione rreth rezidencave kontaktoni në [email protected] ose vizitoni faqen zyrtare në këtë link.  

Për të rezervuar apartamente apo vila, kontaktoni [email protected] ose përzgjidhini personalisht online.

Ndërkohë për informacione më të detajuara lidhur me eventet që priten shkruani në [email protected] dhe kontrolloni kalendarin e tyre digjital në këtë link