Shfaqja e stilit të lartë të Schiaparelli të hënën kishte pak nga gjithçka: një modele që mbante një foshnjë robot, Jennifer Lopez në rreshtin e parë dhe Irina Shayk në pasarelë.

Shayk, gjithashtu, tërhoqi vëmendje në pistë me vetullat e zbardhura, duke i dhënë asaj një pamje prej aliene, që ishte pikërisht në temën e koleksionit të fundit të shtëpisë së modës. Ajo gjithashtu kishte veshur një fustan të zi pa rripa dhe taka kafe.

Shfaqja, e quajtur SCHIAPARALIEN, solli magjepsjen e Elsa Schiaparelli me astrologjinë dhe historinë e familjes me dashurinë për hapësirën dhe të panjohurën.

"Ky koleksion është një homazh për atë obsesion, si dhe një studim në kontradiktat - të trashëgimisë dhe avangardës, të së bukurës dhe provokueses, të tokës dhe të dërguarit nga qielli," shkroi shtëpia e modës në Instagram për koleksionin e ri, i drejtuar nga drejtori kreativ Daniel Roseberry. "Por, siç na mëson arti (dhe natyra) vazhdimisht, gjërat dhe idetë që duken diametralisht të kundërta me njëra-tjetrën mund të kombinohen për të bërë gjëra befasuese, objekte të përbëra nga pjesë të njohura që, kur bashkohen, krijojnë diçka të papritur dhe të re."

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Schiaparelli (@schiaparelli)

Lopez u ul në rreshtin e parë për shfaqjen e veshur me një xhaketë Schiaparelli të bërë me 7000 petale trëndafili të bardhë të vërtetë. Këngëtarja ndau look-un e saj në Instagram, duke zbuluar se petalet mbaheshin të gjalla me ujë me sheqer, "i njohur edhe si nektari i kolibrit".

Me xhaketën e saj të personalizuar, Lopez kishte veshur një pulovër të bardhë me detaje skulpturore dhe streçe të zeza me bel të lartë. Ajo mbante gjithashtu një nga çantat e famshme të shtëpisë së bizhuterive Anatomy dhe e aksesoi më tej me një rrip dhe taka prej kadifeje të zezë. Lopez mbajti gjithashtu një palë syze dielli ngjyrë ari.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Revista | CLASS | MAGAZINE (@revistaclass_)

Zendaya gjithashtu bëri një paraqitje të mrekullueshme në shfaqje, e veshur me një look tërësisht të zi, dhe një fund sateni me një bisht të gjatë. Ajo gjithashtu debutoi një model të ri flokësh glam me balluke të shkurtëra!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Revista | CLASS | MAGAZINE (@revistaclass_)