Emrat më të mëdhenj të modës britanike (dhe jo vetëm) u mblodhën në eventin e rëndësishëm të modës “British Fashion Awards”. Stilistët, modelet dhe personazhe të tjerë të rëndësishëm të botës së televizionit ishin të pranishëm dhe siç mund ta merrni me mend, veshjet e tyre në tapetin e kuq na lanë pa fjalë. Më poshtë do të gjeni fotot e VIP-ave të pranishëm duke filluar nga Rihanna e deri te Rita Ora.

Rihanna me Fenty

Giorgio Armani dhe Julia Roberts me Armani

Elsa Hosk

Naomi Campbell me Alexander McQueen

Cate Blanchett me Armani

Donatella Versace

Emilia Clarke

Rosie Huntington-Whiteley

Emma Roberts

Irina Shayk

Rita Ora

Stella Maxwell

Kylie Minogue

Sara Sampaio

Bella Thorne

Nadja Swarovski, Amber Valletta, Joan Smalls dhe Karen Elson