Legjenda e muzikës country, Dolly Parton, ishte e para që nisi sfidën më të re të rrjetit, e cila në shumë pak orë ka përfshirë mijëra njerëz, pa lënë mënjanë natyrisht edhe VIP-at shqiptarë.

Sfida që mori emrin “Dolly Parton” konsiston në bashkimin e 4 fotove të ndryshme, përshtatur sipas rrjeteve sociale, Linkedin, Facebook, Instagram dhe Tinder.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😎 “Get you a woman who can do it all” #dollypartonchallenge

A post shared by RUDINA MAGJISTARI (@rudinamagjistari) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Oh how we wish Meghan Markle still had her personal Instagram account...

A post shared by ELLE UK (@elleuk) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Couldn't resist making this for my brother. And it turned out SO GOOD! If I do say so myself...🤣 Xoxo, Perez's sister

A post shared by 🧿 Perez Hilton 🧿 (@theperezhilton) on

Qëllimi i Dolly-t ishte të tregonte mënyrën sa ndryshe shfaqen njerëzit në rrjetet sociale.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#dollypartonchallenge 🤪🤣

A post shared by 𝐼𝓃𝑔𝑒𝓇 𝒮𝓀𝓊𝓇𝒶 (@skura.inger) on

Eva Murati, ndër të parat që u bë pjesë e sfidës së re, në krah të fotove të saj, shkroi: "LINKEDIN: Përdoret për të lidhur marrëdhënie pune, është një CV online, prandaj foto duhet të jetë zyrtare (foto, a thua se po kandidon për ndonjë parti politike)

FACEBOOK: rrjeti më familjar, aty ku gjen tezen, hallën, shpërndan foto me familjen, receta gatimi dhe libra.

Instagram: Me popullori për të rinjtë, kryesisht gjen foto ku reklamohen rrobat, jeta sociale, evente dhe foto artistike.

TINDER: Vendi ideal për të gjithë ata që janë single, çdo foto plazhi bën punë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dolly did It! Funny I literally just watched @dollyparton amazing documentary on Netflix (very inspiring) and visited her Instagram and saw this ❣️🥂

A post shared by 𝕯 𝖆 𝖋 𝖎 𝖓 𝖆 (@dafina.zeqiri) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ahhaha une jam e pagjurmueshme. Did this just for my hair🤣 kush ju pelqen me shume? #dollypartonchallenge

A post shared by Dea Mishel (@deamichellee) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Une s'kam tinder meqe ra fjala...

A post shared by FlorianAgalliu🎩 (@florianagalliu) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Po ti ku e gjen veten? #linkedin #facebook #instagram #tinder #ilovetropoja @ermal_mamaqiofficial @xing.al

A post shared by Ermal Mamaqi (@ermalmamaqiofficial) on

Lexoni gjithashtu:

Këngëtarja e njohur nisi sfidën e re në Instagram dhe të gjithë janë fiksuar tashmë