Dy herë në vit, në shkurt dhe shtator, kemi fatin të shohim njerëzit e famshëm (dhe jo vetëm) teksa shpalosin stilin e tyre në veshje gjatë javës së modës. Njerëz nga të gjitha anët e globit mblidhen në Nju Jork, Milano, Londër dhe Paris për të parë nga afër koleksionet e fundit të stilistëve të njohur nga e gjithë bota. Së fundmi është mbajtur Java e Modës në Nju Jork dhe patëm mundësinë që përveç koleksioneve të reja, të shihnim edhe disa prej fytyrave më me stil të botës së showbiz-it, sigurisht të veshur bukur dhe të ulur në rreshtat e parë.

Me siguri jeni kuriozë të shihni se çfarë kanë zgjedhur për një event kaq të rëndësishëm të modës. Hidhuni një sy këtyre pamjeve që vijnë direkt nga Nju Jorku.

Kendall Jenner - Longchamp

Alex Rodriguez dhe Jennifer Lopez - Tom Ford

Heidi Klum - Christian Siriano

Rosie Huntington-Whiteley & Jason Statham - Tom Ford

Jason Momoa & Lisa Bonet - Tom Ford

Miley Cyrus - Tom Ford

Miley u shfaq edhe si modele në sfilatën e Marc Jacobs

Ciara - Tom Ford

Kate Hudson - Tom Ford

Blake Lively - Michael Kors

Kelsea Ballerini - Michael Kors

Ashley Benson - Michael Kors

Megan Thee Stallion - Coach

Zoey Deutch dhe Camila Morrone - Coach

Nicky Hilton Rothschild - Prabal Gurung

Maria Sharapova - Vera Wang

Olivia Palermo - e1972

Emily Ratajkowski - Proenza Schouler

Katie Holmes - Zimmermann

Tinashe - Palm Angels

Lucy Liu dhe Julianne Moore - Tory Burch