Çdo vajzë duhet të ketë “të paktën” një pjesë në gardërobë nga Zara. Veshjet e brandit të famshëm janë funksionale jo vetëm për zyrë, por edhe për fundjavat apo për jetën e përditshme. Marka ka veshjet bazike më të sofistikuara, por gjithashtu edhe shumë të tjera moderne. Secila prej nesh duhet të ketë të paktën 5 veshje nga Zara. Po cilat janë ato?

Duke filluar nga që nga çantat e kamoshit, veshjet e punës, por edhe të tjerat casual të cilat janë mëse të domosdoshme për ditën dhe rastet.

 

 5 gjërat që çdo vajzë duhet t’i ketë nga Zara

#1: Bluzat dhe këmishat, praktike

"Për bluzat dhe këmishat, Zara është një markë e sigurt, edhe sepse gjithmonë propozon modele të reja", - thotë Blair, një editor mode pranë markës së famshme. "Mund të kesh vetëm një bluzë të bardhë dhe ta kombinosh me gjithçka."

#2: Fustanet me pantallona të shkurtra

Disa prej veshjeve të Zarës mund të kenë më shumë se një funksion. Ato që njihen ndryshe si ‘jumpsuit dresses', janë veshja më komode e këtij sezoni. "Fustanet e Zarës janë vërtet cool, sepse disa prej tyre kanë poshtë pantallona të shkurtra, ndaj nuk shqetësohesh asnjëherë nëse fustani fluturon!"

#3: Çantat prej kamoshi

Çantat e Zarës janë shumë të forta. "Çantat e kamoshit janë të shtrenjta, por të gjithë e dinë që janë mjaft cilësore dhe praktike",- thotë Blair.

#4: Fustanet e shkurtër

Një veshje që funksionon gjithmonë, sidomos në kohën e nxehtë, janë fustanet e shkurtër: "Janë shumë të rehatshëm dhe tepër të thjeshtë për t’u kombinuar me bluza të ndryshme.

#5: Xhinset

Elementët bazikë të veshjeve gjenden sidomos te xhinset. "Kanë shumë variante cool. Besoju xhinseve dhe stileve pranë kësaj marke. Mund të provosh edhe ngjyra të ndryshme sipas stilit që preferon më tepër.