Ndërsa tendencat e këpucëve shkojnë dhe vijnë, ka disa stile të cilat nuk dalin kurrë nga moda. Pesë stilet e mëposhtme, sipas Who What Wear, janë pa dyshim investimet më të mira të këpucëve që mund të bëni, sepse këto modele të thjeshta, klasike, do të jenë gjithmonë në modë dhe një pjesë e rëndësishme e gardërobës suaj. Nga këpucët me takë deri tek gjysmëçizmet e zeza, këto janë pesë modelet e këpucëve që nuk duhet t’i hidhni kurrë.

1. Këpucët njëngjyrëshe me takë

2. Sandalet/ shapkat e sheshta

3. Atletet klasike (coverse, vans, etj.)

4. Gjysmë-çizmet e zeza (me takë ose të sheshta)

5. Kambalet