Pak kohë pas ndarjes së tij nga Gigi Hadid, Zayn Malik u regjistrua në një aplikacion takimesh për t’u njohur me vajza të tjera.

Këngëtari 29-vjeçar është parë në aplikacionin WooPlus në një video që po qarkullon në internet. Klipi tregon një djalë që duket njësoj si Malik. Emri në profil është "Zed" dhe vendndodhja e tij është etiketuar si Ottsville, Filadelfia. (Malik jetoi në Pensilvani ndërsa ishte në lidhje me Hadid.)

WooPlus është një "aplikacion takimesh për njerëzit me forma për të gjetur dhe shijuar dashurinë", sipas faqes së saj të internetit.

“Një zgjedhje gjithëpërfshirëse e stilit të jetës për njerëzit me forma që të ndihen tërheqës, të sigurt dhe të dashur për atë që janë. Dashuria është në thelb të gjithçkaje që bëjmë”, thuhet në faqe. "WooPlus është aplikacioni më i mirë i takimeve në internet për gra të kolme të bukura (BBW), burra të bëshëm të pashëm (BHM) dhe të gjithë njerëzit që i duan beqarët me madhësi plus.”

Për të krijuar një llogari në aplikacion, përdoruesit duhet të verifikojnë identitetin e tyre nëpërmjet teknologjisë së njohjes së fytyrës, gjë që i bëri fansat të besojnë edhe më shumë se është një profil real.

Malik ka folur hapur për dashurinë e tij për gratë "e kolme", duke thënë për Billboard në vitin 2016:

"Më pëlqejnë vajzat që janë paksa të bëshme në zona të caktuara - zonat e këndshme. Më pëlqen një grua më e plotë.”

Malik u nda nga supermodelja Gigi Hadid, pasi u akuzua se kishte goditur nënën e saj, Yolanda Hadid, në shtator 2021. Megjithatë, ai i ka mohuar pretendimet. Ndarja e çiftit erdhi një vit pasi ata mirëpritën një vajzë të quajtur Khai në shtator të vitit 2020.