Hailey Bieber ka folur si rrallëherë për thashethemet për lidhjen e saj me Justin Bieber dhe ish-in e tij Selena Gomez. Në një intervistë me prezantuesen e Call Her Daddy, Alex Cooper, Hailey tha se nuk ka folur kurrë për spekulimet se ajo ia "vodhi" Justin Selenës.

"Njerëzit ishin të fiksuar që [Justin dhe Selena] të ishin bashkë," thotë Cooper, duke e pyetur Hailey-n: "A ke qenë ndonjëherë e lidhur me Justin në të njëjtën kohë me të?"

Ndërsa Hailey përgjigjet:

"Kjo është diçka kaq e çmendur sa nuk kam folur kurrë për këtë. Shumë urrejtje vjen nga njerëz që thonë "Oh, ti e vodhe atë". Bëhet fjalë për njerëzit që e dinë të vërtetën, sepse ka një të vërtetë”, -u shpreh ajo, duke vazhduar të saktësojë:

“Jo, jo asnjëherë! Kur ai dhe unë filluam të lidheshim apo të pëlqeheshim, ai nuk ishte në një lidhje -- kurrë, në asnjë moment... Nuk është karakteri im të ngatërroj marrëdhënien e dikujt, thjesht nuk do ta bëja kurrë këtë. Nuk jam e interesuar ta bëj këtë. Mendoj se ka situata ku mund të kesh ende në njëfarë mënyre, diçka me dikë, por as kjo nuk ishte situata. Mund ta them me siguri: nuk kam qenë kurrë me të kur ai ishte në një lidhje me dikë tjetër. Kjo është e gjitha."

Më pas, Hailey theksoi se nuk ka asnjë armiqësi me Selenën.

"Unë e respektoj atë, nuk ka asnjë dramë personalisht," thotë Hailey pa e përmendur në asnjë moment emrin e Selenës drejtpërdrejt.

Pas martesës me Justin në vitin 2018, Hailey tregon se ajo dhe Selena kanë folur. Ajo thotë se komunikimi i tyre i solli shumë paqe dhe se të tre e dinë se çfarë ndodhi.

"Kjo është ajo që është," tha ajo. "Kurrë nuk do të mundemi të korrigjojmë çdo spekulim dhe do të ketë të reja që do të vijnë. Nuk do të përfundojë kurrë dhe kjo është arsyeja pse unë arrita në atë pikë -- kjo është arsyeja pse nuk fola për shumë gjëra. "

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CALL HER DADDY (@callherdaddy)

Marrëdhënia e Hailey-t dhe Justin-it u has me shumë reagime në të kaluarën, pasi këngëtari ishte në një lidhje me Gomez për rreth tetë vjet, duke rindezur marrëdhënien e tyre për herë të fundit në fund të 2017-ës, përpara se të ndaheshin përfundimisht në fillim të vitit 2018. Në qershor të po atij viti, Justin dhe Hailey u fotografuan së bashku pasi fillimisht ndezën thashethemet për romancë në vitin 2014. Në korrik 2018, Justin i propozoi Hailey-t dhe të dy u martuan në një gjykatë të Nju-Jorkut në shtator 2018, përpara mbajtjes së një ceremonie zyrtare në vitin 2019.