Është një gamë ngjyrash e provuar dhe e besuar, të cilave ne i drejtohemi vit pas viti, pasi secila nuancë duket mirë individualisht, por gjithashtu plotësojnë njëra-tjetrën.

E zeza është gjithashtu në listën e ngjyrave për këtë sezon dhe nuk dështon kurrë, por ne po zgjedhim t'u japim përparësi ngjyrave më të çelura. Jo vetëm që do të na shoqërojnë gjatë muajve të ftohtë, por kjo paletë ju bën të dukeni më e pasur dhe e veshur shtrenjtë.

Kafe (Brown)

Nuancat e pasura me ngjyrën e çokollatës nuk dështojnë kurrë nga të dukurit të shtrenjta, veçanërisht kur vishesh me këtë ngjyrë nga koka tek këmbët.

Bezhë (Beige)

E gjithanshme dhe classy, bezha është shumë larg të thënit 'ngjyrë e mërzitshme'.

Navy

Edhe pse e zeza do të jetë gjithmonë një ngjyrë integrale në paletën e dimrit, merrni një qasje më të butë në nuancat e blusë.

Portokalli

Mund të duket e papritur, por nuancat e ndritshme të portokallisë gjithmonë vijnë në vetvete në muajt e ftohtë. Kombinojeni me nuancat e ngjryrave krem për një linjë luksoze në veshje.

E kuqe vere (Burgundy)

Ashtu si një verë e mirë, ka diçka dekadente dhe të pamundur për t'i rezistuar në nuancat e thella burgundy.

Creamy

Përqafoni anën më të lehtë të stilimit me një pamje të plotë krem ??të përbërë nga tekstura të ndryshme.

Gri

Larg nga trishtimi, tonet gri duken veçanërisht premium të veshur me aksesorë lëkure në të zezë ose kafe.