Rihanna dëshmoi edhe një herë se kur flasim për stil ajo është e pakrahasueshme.

Riri vodhi vëmendjen në "Oscar 2023" me një paraqitje të denjë për mbrëmjen. Ndërsa merrte pjesë në ceremoninë e mbushur me yje në zemër të Hollywood në Dolby Theatre, Rihanna u shfaq me një fustan të zi me mëngë të gjata.


Dhe sigurisht, këngëtarja - e cila është në pritje të fëmijës së saj të dytë me A$AP Rocky - shfaqi në mënyrë të lezetshme gungën e saj në rritje të foshnjës, duke barkun e saj të rrumbullakët teksa pozoi në tapetin e kuq.

Dhe asnjë detaj nuk kaloi pa u vënë re, teksa Rihanna kompletoi pamjen e saj të "Oscars 2023" me një buzëkuq të kuqe dhe bizhuteri me shkëlqim.


Ajo pritet të mahnisë audiencën me një performancë të këngës së saj "Lift Me Up" nga "Black Panther: Wakanda Forever", që i dha Rihannës nominimin e saj të parë për çmimin "Oscar".