Sezoni 'drithërues', me të famshmit që kanë treguar kostumet e tyre gjatë 'Halloweekend-it'. Dhe pavarësisht nëse është një klasik i përjetshëm apo një referencë virale e kulturës pop nga viti 2023, çdo kostum është një shans për një personazh të famshëm të tregojë një anë që fansat nuk arrijnë ta shohin shpesh.

Edhe pse mund të presim të shohim shumë barbie dhe oppenheimer këtë vit, shumë të famshëm do të duhet të bëhen kreativë me kostumet e tyre "të përshtatshme për vëmendje". 

Ja disa nga kostumet më të mira të Halloween 2023.

Kendall Jenner

Justin dhe Hailey Bieber

Machine Gun Kelly dhe Megan Fox

Paris Hilton

Lori Harvey

Demi Lovato

Halsey

Heidi Klum

Adele

Kourtney Kardashian

Kaia Gerber dhe Austin Butler

Chlöe

Kelsea Ballerini