Vera 2023 ka të bëjë me dashurinë për atë që tashmë zotëroni.

Ekspertët e modës thonë se tendencat më të mira janë tashmë në dollapin tuaj.Herë pas here, ne shikojmë dollapin tonë plot me rroba dhe grumbuj këpucësh dhe mendojmë: "Uh, më duhen vërtet gjëra të reja". Kjo periudhë e vitit ka tendencë të jetë e gjitha për një rifreskim sezonal dhe gjetjen e pjesëve për të shtuar në gardërobën tuaj, ne shpresojmë të përfitojmë sa më shumë nga ajo që kemi tashmë. Në fund të fundit, shumica e tendencave kryesore të sotme janë ose super nostalgjike ose elemente bazë, dhe ka të ngjarë që, të fshehura diku mes xhinseve që vishni çdo ditë dhe atij fustani me rripa që keni veshur dikur.

Këtë verë nuk duhet të stresohei dhe të shpenzoni por të optimizoni dollapin tuaj dhe të rigjallëroni dashurinë tuaj për artikujt që tashmë i keni, është një kohë e shkëlqyer për t'u bërë kreativë, duke stiluar këmisha mbrapsht ose duke i lidhur ato në mënyra të reja.

Tendencat kryesore të 2023-ës ka të ngjarë të fshihen në garderoben tuaj. Ja disa ide se si të rivishni dhe të doni atë që tashmë zotëroni.

Bëhuni nostalgjik

Nuk është lajm që tendencat e viteve '90 vazhdojnë të rishfaqen. Pantallonat e gjera dhe xhinset e gjera janë  “in” këtë verë dhe padyshim një palë gjenden te garderoba juaj ose e mamit.

Eksperimento me aksesorët

Shumë njerëz i konsiderojnë aksesorët si diçka jo shumë të rëndësishme por një kapelë ose rrip i vjetër mund të përdoret si element i veshjes suaj.

“Mos kini frikë të shtoni aksesorë dhe një model të larmishëm, një larmi ngjyrash gjithmonë rikthen në jetë një veshje më të vjetër”.

Bëhuni kreativ me veshjet e përditshme.

Fatmirësisht, shumë nga tendencat kryesore të pranverës 2023 përfshijnë veshjet kryesore - pantallona, xhaketat dhe kostumet.

Pavarësisht nëse është e gjatë apo e shkurtër, me një buton apo me dy krahë, një xhaketë sportive e punuar mirë dhe e përshtatur mirë është një shtyllë për çdo gardërobë.

Nëse keni një xhaketë shtimi i një rripi është një mënyrë argëtuese për ta kthyer këtë veshje më glamour.Provoni të stiloni veshjet tuaja të punës jashtë zyrës duke kombinuar një pantallon të qepur me një këmishë për ditën dhe një xhaketë lëkure gjatë natës.