X-Factor nis më një 'PO'!

Aldo është konkurrenti i parë i “X Factor Albania” që ka shijuar magjinë por edhe emocionet e mëdha të skenës së magjishme.

Ai është nga Shkodra, por jeton në Verona ku punon si kamarier. Megjithatë, zemra i fle te muzika dhe ndaj rikthehet në vendin e tij për të ndjekur ëndrrën.

Aldo dhuroi një super performancë duke marrë katër “Po” nga juria.