Reperi i njohur dhe shumw i dashur pwr publikun, Eminem do vi me njw album tw ri. Kwshtu tw paktwn ka zbuluar kolegu i tij i cili sw fundmi u nderua nga njw yll nw “Hollywood Walk of Fame”.

Gjatë paraqitjes së Dr. Dre në emisionin “Jimmy Kimmel Live”, rep artisti e producenti zbuloi se albumi i 12-të i Eminem-it është aktualisht në procesin e realizimit dhe do të publikohet “këtë vit”.

“Më lejoni t’ju them diçka, më lejoni t’ju shpjegoj diçka tani – Eminem është duke punuar në albumin e tij që do të dalë këtë vit”, tha Dre.

“Dhe unë në fakt fola me të, dhe ai tha se ishte në rregull për ta dhënë këtë lajm ekskluziv pikërisht këtu në këtë emision. Pra, ai ka një album që do të dalë – unë kam këngë në të dhe është e përsosur”, detajoi tutje Dre.

Pavarësisht se ka bashkëpunuar me Eminem, në projektin e ardhshëm, bashkëthemeluesi i “Death Roë Records” pranoi se nuk është i sigurt se si do të tingëllojë rezultati përfundimtar për publikun.

Albumi më i fundit origjinal në studio i yllit të “8 Mile”, “Music to Be Murdered By”, u publikua në vitin 2020 dhe solli hitin “Godzilla” me Juice Ërld, i cili arriti kulmin në vendin e tretë në Billboard Hot 100.

Eminem vazhdoi projekt me “Music to Be Murdered By – Side B” në të njëjtin vit dhe më vonë publikoi albumin e hiteve më të mira “Curtain Call 2” në vitin 2022.

 “Isha me fat që jetoja duke bërë punën që dua. A nuk është kjo një ëndërr? Përgjatë karrierës time, kam pasur nderin të gjej e të edukoj talent të rinj si dhe të shtyj kufijtë në fushën e hip-hopit përmes përmbajtjes së materialeve”, ka thënë Dre.