Pak javë më parë, Forbes bëri të ditur se Rihanna është zyrtarisht këngëtarja më e pasur në botë. Falë karrierës në muzikë, si dhe linjës së saj të make up-it dhe të të brendshmeve, Rihanna ka një pasuri prej 600 milionë dollarësh. Por kush është personazhi publik që është paguar më shumë gjatë këtij viti? Pavarësisht moshës së re, ylli më i paguar për këtë vit është Taylor Swift. Këngëtarja ka një karrierë të gjatë muzikore dhe është pa dyshim ndër të preferuarat e të rinjve.

Falë albumit dhe turit të saj, "Reputation", Swift u rendit në vend të parë duke numëruar 185 milionë dollarë fitime. Po ashtu, këngëtarja ka fituar shuma të mëdha edhe falë bashkëpunimeve me markat e njohura si "Apple" dhe "Coca Cola".

Taylor ndiqet nga Kylie Jenner, në vend të dytë dhe nga reperi Kanye West, në vend të tretë.