Jemi praktikisht në ditën e fundit të muajit! Janari! Muaji më i trishtuar dhe më i ftohtë i vitit. Por mbi të gjitha, muaji më i gjatë. A nuk duket sikur ka kaluar një vit që nga fillimi? Kjo është arsyeja pse kaq shumë gjëra kanë ndodhur, tashmë. Prandaj, na duket e drejtë që t'ju japim një përmbledhje të shkurtër të muajit përmes grave që kanë qenë protagoniste. Dhe, nëse mund ta themi, viti ka filluar vërtet mirë.

 

Gwyneth Paltrow me qirinjtë e saj të vaginës
Le të fillojmë menjëherë me lajme të nxehta! Gwyneth Paltrow, aktorja e njohur në janar vendosi të hidhte në treg një qiri me erën e vaginës. Një aromë disi origjinale, por jo nëse marrim parasysh obsesionin e Gwyneth me organin gjenital femëror, shpesh në qendër të çështjeve të adresuara në blogun e saj "Goolp". Bota u ndal dhe filloi të mos rrotullohet më rreth diellit, por rreth qiririt. Nuk kishte përmendur asgjë tjetër në internet dhe kjo gjë shkaktoi krijimin e memeve fantastike. Dhe midis një polemike dhe një tjetre, në fund të fundit produkti shitet pavarësisht nga një çmim jo saktësisht i arritshëm prej 70 dollarësh.

 

 

Meghan Markle u nis me Megxit
Ajo i tha lamtumirë Pallatit Buckingham për t'u larguar për në Kanada. Pas gjithë kësaj, qëndron një grua, që vendosi të arratisej nga protokolli i ngurtë që e shtypi tej mase çiftin. Një vendim sigurisht që nuk është marrë lehtë. Ajo vetë kohët e fundit tha se nuk ndjehej si duhet. Ne dëshirojmë që kjo të jetë mundësia e duhur për të rizbuluar qetësinë e humbur. Dhe sidoqoftë është për t’u admiruar, nëse konsiderojmë se është rasti i parë i gruas që pushton një princ dhe e bën në mënyrë metaforike "bretkosën".

 

Billie Eilish, një rekordmene tetëmbëdhjetë vjeç
Mendoni se çfarë do të thotë të jesh 18 vjeç, fito emërtimin e "gruas së vitit" nga revista Billboard dhe godet Grammys, duke fituar në katër kategoritë kryesore. Billie Eilish na mëson. Me flokët e lyer me jeshile fluoreshente në rrënjë, rroba ekstra të mëdha për të shmangur konsideratat e padëshiruara për pamjen fizike në kurriz të muzikës së saj dhe një zë hipnotik. Me rastin e Grammy Awards, vajza shkatërroi të gjitha rekordet, duke u bërë artistja më e re që fitoi katër nominime në kategoritë e Albumit më të Mirë, Artistëve më të Mirë, Regjistrimit më të Mirë dhe Këngës më të Mirë.

 

Myss Keta, gati për të pushtuar Sanremo
Në fund ndodhi vërtetë! Ne kishim shpresuar për të, por kurrë nuk prisnim që të ndodhte seriozisht. Myss Keta fluturon për në Sanremo. Fatkeqësisht jo si konkurrente ose, si dirigjente. Ka kohë për këtë! Për momentin do të duhet të presim për duetin e saj me Elettra Lamborghinin. Në fakt, pas stuhisë mediatike për shkak të disa deklaratave seksiste nga kjo e fundit, Myss Keta vendosi ta thoshte atë dhe e bëri me stil të shkëlqyeshëm: "Unë mendoj se vendi i një gruaje nuk është pas një burri, por përpara"!

 

 

Francesca Sofia Novello, vajza bukuroshe në Sanremo
Tani për tani ne dimë shumë pak. Me siguri ajo është një modele, një vajzë e bukur dhe e dashura e Valentino Rossit. Sidoqoftë, ne gërmuam pak më thellë në jetën e kësaj vajze dhe zbuluam se ajo studion drejtësi. Pavarësisht gjithçkaje, ne duam t’i besojmë asaj, duke shpresuar se në skenën Ariston asaj do t’i jepet hapësira për ta bërë veten të njohur për atë që është dhe për të treguar se e meriton vendin e saj, përtej bukurisë.