Rihanna ka folur për herë të parë për zgjedhjen e saj dhe të A$AP Rocky për ta mbajtur privat emrin dhe foton e djalit të tyre, edhe pesë muaj pas lindjes së tij.

“Thjesht nuk kemi arritur ende atje, me të vërtetë”, tha këngëtarja në një intervistë për Washington Post të botuar të hënën. "Ne thjesht kemi jetuar. Por unë mendoj se ka një liri të caktuar që vjen me daljen publike."

Rihanna e lindi fëmijën e saj në maj dhe që atëherë e ka mbajtur larg syrit të publikut.

Gjithashtu duke folur për E! News të hënën, Rihanna tha se vetja i kujton nënën e saj, Monica Braithwaite, tani që është bërë me fëmijë.

"Është e çuditshme," tha këngëtarja për median. “Edhe gjërat e vogla që më mërzitin tek ajo, unë i bëj. Unë fjalë për fjalë i bëj të gjitha, të njëjtat fytyra. Unë them të njëjtat gjëra. Unë pastroj fytin në të njëjtën mënyrë. Unë lëviz gojën në të njëjtën mënyrë. Unë kurrë nuk e vura re këtë, ose nuk ndodhi kurrë, derisa linda një fëmijë."

Tani që ka kaluar njëfarë kohe, Rihanna është gati për t'u rikthyer në punë, me sfilatën e markës së saj të planifikuar këtë javë dhe me performancën e shumëpritur në Super Bowl shkurtin e ardhshëm.