Koncerti i këngëtarit me famë botërore Maluma ishte planifikuar të mbahej më 14 mars, për Ditën e Verës. Për shkak të gjendjes në vend, me përhapjen e koronavirusit dhe rregullat e reja për ndalim të grumbullimeve masive, koncerti u shty.

Së fundmi është bërë e ditur data e re e koncertit. Maluma do të performojë në Tiranë më 6 shtator. Të gjithë ata që kanë blerë bileta për datën 14 mars mund t’i përdorin edhe për datën e re.

Këngëtari do të këndojë për herë të parë në Sheshin Nënë Tereza dhe e ftuar për të performuar do të jetë edhe Kida.

Sa kushton bileta për koncertin e Maluma-s në Tiranë?