Nadine Nassib Njeim është shfaqur së bashku me stilisten e këpucëve Amina Muaddi dhe sipërmarrësen e bukurisë Huda Kattan në kopertinën e Vogue Arabia për muajin mars, muaji i manifestimit të grave të forta.

Revista publikoi kopertinën në Instagram me këtë frazë:

"Edicioni i marsit i #VogueArabia feston dy momente të rëndësishme – përvjetorin tonë të pestë dhe numrin tonë më të madh të prodhuar ndonjëherë, me 500 faqe. Për të shënuar këtë moment të rëndësishëm, kopertina paraqet tre gra rajonale të fuqishme që përfaqësojnë Arabinë në skenën botërore: stilistja e këpucëve #AminaMuaddi , aktorja #NadineNassibNjeim dhe sipërmarrësja e bukurisë #HudaKattan. Së bashku, ato janë një simbol frymëzues i gruas moderne arabe: janë të forta, guximatre, sipërmarrëse të suksesshme dhe inspirim."

Nadine Nassib Njeim

Njeim është një aktore libaneze tuniziane dhe titullare e konkursit të bukurisë, e cila u zgjodh Miss Libani 2004. Ajo përfaqësoi vendin e saj në Miss Universe 2005 në Tajlandë. Që nga viti 2021, ajo është aktorja libaneze më e ndjekur në Instagram.

Amina Muaddi

Këpucët 'e gjalla' të stilistes 33-vjeçare, janë bërë të kudondodhura në rrethet e të famshmëve, ku yje si Kim Kardashian West, Bella Hadid dhe Irina Shayk kërkojnë sandalet e saj me majë katrore, çizmet vampy dhe mini-çantat e sapolançuara.

Lloji i aksesorëve me ndikim të lartë që bëjnë bujë në mediat sociale, këpucët e Muaddi (dhe vetë stilistja) kanë pasur një ndikim të jashtëzakonshëm në vitin 2020. Pasi morën çmimin FN Achievement së bashku me Rihanna dhe Jahleel Weaver për bashkëpunimin e saj me Fenty, efekti 'Muaddi' në tërësinë e industrisë së modës është i padiskutueshëm.

Huda Kattan

Kattan është një grimiere arabe amerikane, blogere bukurie dhe sipërmarrëse. Ajo është themeluese e linjës së kozmetikës Huda Beauty.

Në vitin 2021, Huda Kattan dhe Huda Beauty filluan një peticion që markat e bukurisë të zbulojnë se kur kanë retushuar ose modifikuar imazhet ose videot e tyre, për të ndihmuar në çmontimin e standardeve "toksike" të bukurisë së mediave sociale.

Kattan ka përdorur gjithashtu platformat e saj të mediave sociale për të folur në lidhje me dëbimet me forcë në Palestinë. Në maj 2021, Kattan dhe kompania e saj, Huda Beauty dhuruan 100,000 dollarë për të ndihmuar Indinë të marrë frymë, pas pasojave të Covid-19.