Dasma e një viti më parë u bë kryefjala e lajmeve rozë në mediat turke, edhe sepse në qendër ishte bukuroshja shqiptare, Almeda Abazi. Motra e saj, Ilda, dhe basketbollisti me origjinë nga Kosova, Kenan Sipahi, lidhën kurorë në një ceremoni përrallore, e cila u pasqyrua edhe në mediat shqiptare.

Pothuaj një vit më pas, Ilda dhe Kenan janë bërë prindër për herë të parë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @ildasipahi

Para pak ditësh, ka ardhur në jetë vajza e tyre, të cilën ata e kanë pagëzuar me emrin Keila.

Në një foto të Ildës në llogarinë e saj kanë vërshuar dhjetëra urime për vogëlushen që ia ka shtuar çiftit lumturinë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kenan Sipahi (@kenansipahi)