Futbollisti i njohur, Mesut Ozil, është bërë baba për herë të dytë. Bashkëshortja e tij, Amine Gulse, ka sjellë në jetë një vajzë, të cilën e kanë pagëzuar me emrin Ela.

Lajmin e bukur e bëri të ditur vetë Ozil, i cili përmes një postimi në Twitter ka shkruar: “Mirë se erdhe në botë princesha jonë e vogël Ela”.

Ozil dhe Gulse u martuan në vitin 2019 dhe një vit më vonë mirëpritën në jetë fëmijën e tyre të parë, Eda.