Miley Cyrus mund t'i blejë vetes lule - dhe të pushtojë botën me vetëm një këngë të re.

Me "Flowers", Miley ka thyer rekordet e Spotify, është bërë virale në TikTok dhe ka debutuar në vendin e parë në tabelën e Billboard Hot 100 më 24 janar, pjesërisht falë lidhjes së këngës me marrëdhënien e saj me ish-bashkëshortin Liam Hemsworth.

Himni i vetë-fuqizimit u publikua në ditëlindjen e 33-të të Hemsworth (13 janar).

Fansat kanë marrë disa copëza informacioni dhe kanë krijuar teori konspirative për atë që mund të ketë ndodhur në marrëdhënien e tyre, duke filluar nga tradhtia deri te filmi i preferuar i Liam, Joker.

Teoria 1: "Flowers" është një përgjigje ndaj një kënge që Liam ia ka dedikuar Miley-t

Ndoshta teoria më e besueshme është se Hemsworth ia kushtoi baladën hit të Bruno Marsit "When I Was Your Man" Cyrus në një moment - ndoshta në dasmën e tyre ose ndoshta kur ata nuk ishin më bashkë - dhe prova qëndron në tekstet e këngëve.

"Flowers" duket se është një përgjigje e drejtpërdrejtë ndaj këngës së Mars-it, dhe kjo dallohet qartë në videon më poshtë.

Teoria 2: Miley ka veshur kostumin e Liam

Menjëherë pas publikimit të videos, një klip i 2019-ës i Cyrus dhe Hemsworth në premierën e Avengers: Endgame, u bë virale, në të cilin aktori u shfaq duke qortuar gruan e tij të atëhershme për nxjerrjen e gjuhës jashtë dhe duke bërë gjëra tipike të Miley Cyrus në tapetin e kuq.

Në fund të videos "Flowers", Cyrus vesh një kostum dhe kërcen nëpër shtëpi në një rit festiv të pavarësisë. Shumë fansa mendojnë se ajo kishte veshur të njëjtin kostum si Hemsworth në premierë. 

Teoria 3: Miley filmoi videon në një shtëpi ku Liam e kishte tradhtuar

Shumë përdorues të Twitter janë të bindur se Cyrus filmoi kliplin në të njëjtën shtëpi ku Hemsworth dyshohet se e tradhtoi atë me 14 gra të ndryshme, por nuk ka asnjë provë që e vërteton këtë. Është gjithashtu e vështirë të besohet se Hemsworth do të ishte në gjendje të blinte një rezidencë kaq ekstravagante vetëm për qëllimin e fshehjes së tradhtive.

Teoria 4: Veshja e Miley është një shenjë për Jennifer Lawrence

Miley e fillon videon e veshur një fustan me kapuç, ngjyrë floriri teksa kalon në një rrugë drejt një shtëpie luksoze. Pamja është në fakt një fustan vintage nga koleksioni i vjeshtës 1991 i Yves Saint Laurent, por fansat e kanë lidhur atë me fustanin e artë Prabal Gurung që Jennifer Lawrence veshi në premierën e Hunger Games në 2012.

Gjatë një interviste të vitit 2015 në Watch What Happens Live me Andy Cohen, Lawrence pranoi se e kishte puthur Hemsworth jashtë kamerave ndërsa ata po filmonin "Hunger Games". 

Megjithatë, seriali Hunger Games u filmua midis 2011 dhe 2014. Duke pasur parasysh se si Hemsworth dhe Cyrus u ndanë disa herë gjatë rrjedhës së romancës së tyre, ka shumë të ngjarë që 'përplasja' e tij me Lawrence-in nuk përkon me marrëdhënien e tij me Miley.

Teoria 5: Miley rikrijoi kërcimin e Joker sepse është filmi i preferuar i Liam

Fansat duket se e kanë bërë këtë thashethem pasi vunë re ngjashmëri midis momentit të gëzimit solo të Cyrus dhe lëvizjeve të kërcimit të Joaquin Phoenix në filmin "Joker" të vitit 2019.