Aktorja e njohur Angelina Jolie ka festuar ditëlindjen e 48-të. Mosha e Angelina Jolie mund të duket e pabesueshme, por mesa duket vitet nuk kanë rëndësi për aktoren pasi ajo vazhdon të jetë po aq e bukur dhe në formë.Ja disa fakte që nuk I keni ditur kurrë për të:

Kur personazhi i Disney-t, Dumbo mësoi të fluturonte, ajo qau.

Anxhelina është mëngjarashe.

Ajo ka të paktën katërmbëdhjetë tatuazhe.

Ajo ka prejardhje gjermane, sllovake, franceze kanadeze, holandeze dhe irokuine.

Në moshën gjashtë vjeç, ajo u shfaq në skenë me Institutin e Teatrit Lee Strasberg.

Roli i saj i parë i aktrimit ishte përkrah babait të saj në Lookin' to Get Out në 1982.

Në moshën katërmbëdhjetë vjeç, ajo aspironte të bëhej ose modele ose drejtoreshë funerali.

Angelina vuajti nga depresioni, vetëdëmtimi dhe abuzimi me drogën si adoleshente.

Ajo ka luajtur në shumë video muzikore, duke përfshirë Lenny Kravitz, Meat Loaf dhe Korn.

Ajo fitoi njohje për portretizimin e modeles Gia Carangi në filmin e HBO, Gia.

Ajo ka aktruar për filma të ndryshëm për fëmijë duke përfshirë Shark Tale dhe ekskluzivitetin Kung Fu Panda.